Start Coast tot Coast Challenge in Zoutkamp op 28 juni

Op zaterdag 28 juni en zondag 29 juni 2025 vindt de derde editie van de Coast to Coast Challenge plaats. Dit evenement van de Nierstichting wordt georganiseerd om geld in te zamelen en om bewustwording te creëren voor nierschade. Wist je dat in Nederland alleen al 1,8 miljoen mensen last hebben van deze aandoening?

Over de Coast to Coast Challenge

Dit evenement is meer dan een sportieve uitdaging; het is een kans om echt impact te maken. Deelnemers fietsen van Zoutkamp naar Zoutelande, een tocht van 500 kilometer door 9 provincies, ook ‘s nachts. Tijdens de tweede editie vorig jaar werd ruim €254.000 opgehaald. Dit jaar hopen we weer een prachtig bedrag op te halen en nog meer bewustwording te creëren. Uiteraard doen er verschillende deelnemers mee met deze fietstocht, elk met bijzondere verhalen.

Commissaris van de Koning en oud-topsporters aan de start

Zo fiets voormalig topschaatser Hein Otterspeer mee. Zijn vader is nierpatiënt die drie keer een niertransplantatie heeft ondergaan. Helaas was dit telkens van korte duur, omdat de nieren allemaal uiteindelijk zijn afgestoten. Voor het gezin van Hein een achtbaan van emoties. Ook fietst Wout mee die afgelopen augustus nog een nieuwe nier kreeg. Daarnaast stappen ook oud-wielrenner Maarten Tjallingii en Commissaris van de Koning, de heer René Paas op de fiets. 

Details op een rij

René Paas, Commissaris van de Koning in Groningen (fietst ook mee)

Hein Otterspeer, voormalig topschaatser en ambassadeur van de Nierstichting

Maarten Tjallingii, voormalig professioneel wielrenner en ambassadeur van de   Nierstichting

Diëtiste Eline Bennink, die met een team van het dialysecentrum Groningen ‘geld wil ophalen met haar eigen patiënten in haar achterhoofd ‘.

En Tom Oostrom, directeur van de Nierstichting

  • Tussenstop bij 'De Beeldentuin' - Garderen (19:00 - 23:00 uur)
  • Finish: Zondag 29 juni 2025 verwachten we dat deelnemers zich tussen 08.00 en 12.00 uur melden bij de finish bij Eetcafé de Babbel in Zoutelande 
  • Route: Zoutkamp naar Zoutelande, dwars door Nederland
  • Afstand: 500 kilometer binnen 24 uur
  • Teams: Maximaal 5 personen per team of individueel voor de echte doorzetters
  • Sponsordoel: Minimaal 500 euro per deelnemer, één euro voor elke afgelegde kilometer

Meer informatie over de Coast to Coast Challenge kun je hier vinden: https://www.coasttocoastchallenge.nl/.

Facebook TwitterLinkedin
­