vvv bedum nieuwsbrief december 2024

 

Beste lezer,

Na de verschijning van het persbericht dat de VVV Het Hogeland Bedum gaat verhuizen naar de Grotestraat krijgen we veel positieve reacties. We hebben de meeste winkeliers in de Grotestraat geïnformeerd en ook zij waren positief verrast dat er nieuwe activiteit in hun omgeving gaat komen. In deze nieuwsbrief leest u het persbericht nog eens terug.

De vrijwilligers van de VVV Het Hogeland Bedum organiseren regelmatig een activiteit. Houdt de nieuwsbrief en Facebook-pagina in de gaten voor meer informatie.

Tijdens openingstijden zijn onze VVV vrijwilligers actief om de bezoekers te informeren en telefoontjes te beantwoorden. Ook werken de VVV vrijwilligers enthousiast mee aan de verschillende activiteiten. In onze VVV winkel kan men terecht voor: VVV Cadeaukaarten - VVV Dinercheques - VVV Weekend weg Cards - Bioscoopbonnen - Podiumkaarten. En natuurlijk voor wandel- en fietskaarten en mooie ansichtkaarten. Bezoekers komen ook regelmatig prachtige streekproducten kopen. Wij maken ook graag een cadeaumandje voor u! 
Kijk maar eens in de etalage!

Gelukkig weet men ons wel te vinden!
Zowel via de mail (Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.) als via de telefoon (050-3015111 of 06-25002120).

 

vvv bedum pand grotestraat

VVV Het Hogeland Bedum verhuisd naar het centrum: Grotestraat!

Bedum – VVV Het Hogeland Bedum gaat verhuizen.
Meer dan 30 jaar had de VVV Het Hogeland Bedum een eigen plek in Bedum. Aanvankelijk in de Meenschaar bij de Bibliotheek en daarna een onderkomen in het pand van voorheen Bloemenhuis Balkema aan de Kapelstraat.
Door gesprekken met Greet Casemier, directeur van Golden Raand, en Marja de Vries van Boukenleut (onderdeel van Golden Raand) bleek dat er mogelijkheden zijn voor ruimte voor de VVV Het Hogeland Bedum. Door het wegvallen van de jaarlijkse subsidie van de gemeente Het Hogeland een prima mogelijkheid om haar toeristische activiteiten en vooral de aanwezigheid in het centrum van Bedum, voort te zetten. 

De bedoeling is dat ook de deelnemers van Boekenleut kunnen worden ingezet bij verschillende activiteiten. De nieuwe naam voor het geheel zal dan ook worden Toeristenleut, waar ieder zijn eigen plekje krijgt.
De komende tijd zal er verder worden gewerkt aan de eigen VVV plekje, zodat we begin 2025 de heropening kunnen realiseren.

VVV Het Hogeland en Lekker Lokaal Bedum e.o. werken samen verder aan de succesvolle aandacht voor de “schaive Walfridustoren”, de Amsterdamse School bouwstijl in Bedum, de aandacht voor de vele Stolpersteine uit het route boekje en Bedumer kadoartikelen in samenwerking met Bloemenhuis Krijgsheld. 

En uiteraard zijn een aantal VVV - vrijwilligers bereid om tijdens de openingstijden de bezoeker / toerist / fietser / wandelaar informatie te verstrekken. Wij zien ernaar uit en hopen op een mooie samenwerking, voor meer promotie van Bedum.

Met vriendelijke groet,
 
Henk van der Velde,
voorzitter St.VVV Bedum, de POORT naar Noord Groningen.

www.vvvhethogeland-bedum.nl

De stichting VVV Het Hogeland Bedum heeft de laatste jaren samen met Noordproof Bedum gewerkt aan de succesvolle Lekker Lokaal Bedum e.o. route. Daarin werken 20 ondernemers samen om hun eigen regioproducten onder de aandacht te brengen.

Samen is nu de website www.toerismebedum.nl ontwikkeld waar informatie over de VVV Het Hogeland Bedum en Lekker Lokaal Bedum e.o. te lezen is.

En die samenwerking kunnen we nu verder uitwerken

 

 

 VVV Het Hogeland Bedum is vanwege de feestdagen en de verhuizing gesloten vanaf 6 december 2024 tot begin januari 2025.

Daarma gaan we verder op de nieuwe locatie!
VVV Het Hogeland Bedum, Grotestraat 15, Bedum.

 VVV Het Hogeland - Bedum geopend op de volgende tijden:
Woensdag tot en met vrijdag: van 14.00 - 16.30 uur

Een stukje geschiedenis
 
Vanaf 1989 is er in Bedum een VVV-kantoor gevestigd met een eigen fysiek onderkomen. Eerst in de Meenschaar en later een eigen winkel aan de Kapelstraat. Door de jaren heen hebben veel vrijwilligers zich ingespannen om bezoekers en inwoners informatie te verstrekken. Tijdens een raadsvergadering in Bedum in december 2013 gaven alle fracties van de gemeenteraad van Bedum unaniem het signaal af, dat er een duidelijke taak ligt voor een instelling die recreatie en toerisme in de gemeente Bedum bevordert. Aanleiding was het verslag van de Rekenkamercommissie naar een door de gemeenteraad gevraagd onderzoek over Recreatie en Toerisme in de gemeente Bedum: ‘En wie nodigt nu de gasten uit?’ Dit signaal heeft geresulteerd in een doorstart na het opheffen van VVV Lauwersland. VVV-Nederland en Marketing Groningen hebben in 2014 hun toestemming aan deze ‘zelfstandige’ doorstart gegeven en hun medewerking toegezegd. Sindsdien is VVV Het Hogeland - Bedum, een zelfstandige stichting op het terrein van cultuur, toerisme en recreatie. 
 
"En wie nodigt nu de gasten uit?" 
Een van de conclusies van het in 2013 uitgevoerde onderzoek van de Rekenkamercommissie m.b.t.  Toerisme & Recreatie in Bedum was:
“Er zijn voldoende kansen om van Bedum een aantrekkelijke recreatiegemeente te maken, mits het aanbod gebundeld en gecoördineerd wordt aangeboden.”
En ook: “Krachten zullen gebundeld moeten worden, maar wie de regierol moet nemen blijft voorlopig het grote vraagteken” en “Eigen inwoners zijn per definitie ambassadeurs”.

Díe handschoen heeft De VVV-Bedum opgepakt: Met volle inzet van bestuur en vrijwilligers en betrokken ondernemers, werken we hard aan een betere zichtbaarheid voor toeristen. Maar ook de inwoners genieten van verschillende evenementen die georganiseerd worden door de VVV of in samenwerking met andere partijen.
Denk daarbij aan de vaartochten met het museumschip Emma van het Noordelijk Scheepvaartmuseum, de ‘Happen en Stappen’ wandelingen, de Walfridusvoettocht en de Charles Dickens kerstwandeling. Of de fietstochten op Koningsdag  of Happen en Trappen en niet te vergeten: ons prachtige fietsrouteproject ‘4 Kerken in Amsterdamse Schoolstijl’.
 
De Amsterdamse School bouwstijl is één van de thema's waar VVV Bedum hoog mee scoort! In samenwerking met Wieke Horneman en Jetze Smit van NoordPRoof Producties en Hans Stoelinga van DE KERK Onderdendam is er een prachtige beschrijving uitgebracht over 4 kerken gebouwd in de Amsterdamse School bouwstijl (kerken in Bedum, Onderdendam, Westeremden en Appingedam). De expositie van de SOGK van vorig jaar heeft in dat kader veel bezoekers uit het hele land getrokken. Daarnaast is er een wandelrouteboekje langs Amsterdamse School bouwwerken in Bedum uitgekomen. Naar aanleiding hiervan heeft Bertus Fennema, oud-gedeputeerde en oud-burgemeester zelfs een boek geschreven over de Bedumer architect Albert Wiersema, die veel bouwwerken in de Amsterdamse Schoolstijl op zijn naam heeft staan.

Wil je als vrijwilliger meewerken?
En past het u op woensdag, donderdag of vrijdag?
Dan zoeken wij U!

Informeer bij Nelly Wieringa, VVV Bedum: 050 - 301 51 11

 

Deze nieuwsbrief is gerealiseerd door Noordproof Producties

Heeft u een vraag of wilt u reageren? Stuur een mail naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Copyright VVV Het Hogeland - Bedum
Alle rechten voorbehouden

 

 

Facebook TwitterLinkedin
­