De architectuur in Groningen werd in de 20er en 30er jaren bepaald door de invloed van de Amsterdamse School. Architecten als S.J Bouma en J. Boer brachten deze architectuur naar de stad Groningen. Vandaaruit heeft het zich verspreidt over de provincie Groningen. De Groninger variant: de Groninger Amsterdamse School is een versobering van de Amsterdamse School. Het blijft een decoratieve bouwstijl die haar expressiviteit zoekt in het platte vlak. Omdat het gaat over het gebruik van de vele varianten uit de baksteenfabricage, waarmee diverse metselverbanden worden toegepast, spreken we ook wel over baksteen expressionisme.
St. DE KERK – centrum Groninger Amsterdamse School – heeft da afgelopen 10 jaar onderzoek gedaan naar deze bouwstijl en architecten daarvan. Naast onderzoek naar architecten is er ook gekeken naar bedrijfspanden. In de provincie Groningen hebben we ruim 80 garages aangetroffen die gebouwd zijn onder architectuur van de Groninger Amsterdamse School. Het onderzoek naar boerderijen is nog in volle gang. We zijn klaar met Noord en West Groningen en Oost Groningen volgt de komende jaren.
Het 10 jarig jubileum vieren we met een overzichtstentoonstelling wat een beeld geeft van wat er in die 10jaar is onderzocht en tentoongesteld.
De tentoonstelling is tot 20 juli te zien in DE KERK Onderdendam van vrijdag tot en met zondag van 13.00 – 17.00 uur. Entree €5,00