De zeer zware storm die afgelopen maandag 28 oktober over Noord Nederland raasde heeft ook in Bedum en omstreken voor de nodige overlast gezorgd.
boom op auto de Bongerd Bedum
De brandweer van Bedum is de hele middag en deel avond in touw geweest om diverse stormschades te herstellen en mensen in nood te helpen, de brandweer werd om plm. 13.00 uur ingeschakeld om enkele omgewaaide bomen in het dorp te verwijderen, een ploeg van 6 man ging op pad met de TS (tankautospuit) 1631, na ruim een uur werd via de in de stad Groningen tijdelijk weer ingerichte alarmcentrale gevraagd of de rest van ploeg Bedum ook opgepiept kon worden want de meldingen stroomden binnen.

boom omgewaaid Geert Reinderspark Bedum
De tweede ploeg van de Bedumer brandweer werd ingezet, maar niet in Bedum, ivm een enorme drukte in de stad Groningen werd de ploeg van de HV/PM (hulpverlening/personeel/materiaalwagen) 1673 Bedum gestuurd naar de wijk Beyum, daar werden diverse omgewaaide bomen verwijderd. Doordat ook de brandweer Ten Boer naar Groningen was uitgerukt om te helpen in de wijk Lewenborg, is de bemanning van de TS 1631 Bedum naar Ten Boer, Ten Post en Garmerwolde en weer in Bedum geweest om omgewaaide bomen die op woningen lagen te verwijderen.
bomen op woning Oude Rijksweg Garmerwolde

boom op woning Bloemhofweg Ten Post
De ploeg van de TS 1631 Bedum heeft 17 meldingen van stormschades verwerkt, de ploeg van de HV/PM 1673 Bedum heeft in Beyum 7 meldingen van stormschades verwerkt.
melding woningbrand Bernardlaan Bedum, loos alarm
Tussen de stormschade meldingen door kwam nog een prio 1 melding woningbrand aan de Bernardlaan in Bedum, ter plaatse werd niets gevonden, na een uitgebreide zoekactie in de straat naar de eventuele brand is niets aangetroffen, gelukkig ook maar, door de hectiek van de vele meldingen die op de meldkamer binnenkwamen is de melding van de woningbrand in Bedum terecht gekomen. Uiteindelijk bleek het een woningbrand te zijn in een ander dorp, zelfs in een andere provincie.
Een hectische middag dus voor niet alleen de Bedumer brandweer maar voor vele brandweerkorpsen en de meldkamer.
De brandweermannen van Bedum konden 's avonds om plm. 19.00 uur hun rust weer thuis vinden.
Piet Lanting stuurde onderstaande foto's in. De foto's zijn genomen aan de Wolddijk in Bedum.

|